Lektorský tým

Lektorka Martina


"Mám ráda přirozenost.

Přirozenou cestou ke mne přišla i angličtina. Během šestiletého putování Irskem - kde jsem zpočátku trávila hodně času s dětmi a učila se od nich...nejen jejich rodné řeči.

Stejně tak, jak ony poznávaly svět prostřednictvím všech smyslů, a pak pozvolna vpluly do verbální formy projevu, tak i já - učením se bez učení - jsem jednoho dne zjistila, že prostě mluvím cizím jazykem a nepřemýšlím o tom.

Děti, když se narodí, nejdříve vnímají řeč prostřednictvím druhých osob. Nerozebírají gramatické zákonitosti. Jejich řečové dovednosti se přirozeně rozvíjejí, až jednoho dne zkrátka mluví.
Přesně tímto způsobem se pokouším předávat jazyk dál. Děti během výuky hravou formou objevují okolní svět, aniž by si kolikrát uvědomovaly, že celá lekce probíhá v angličtině.

Mými velkými učiteli a zároveň nekompromisními kritiky jsou má tříletá dcera a pětiletý syn.
Jejich připomínky a tvůrčí nápady jsou nedocenitelné."

Lektorka Jana

"Cizí jazyky jsem se začala učit již od svých čtyřech let a v průběhu dalších dvaceti let jsem se učila mnoho jiných, z některých alespoň základy.

Vždy je  důležité umět při komunikaci s člověkem jiné národnosti  alespoň poděkovat a pozdravit. Svět je pak vřelejší a stává se hezčím místem na zemi. Tato dvě slovíčka dokáží totiž vykouzlit na lidských tvářích úsměv.

A proto se i já snažím podpořit tuto lidskou schopnost, učit se nové jazyky, abychom se mohli na naší zemi lépe dorozumět a měli k sobě všichni lidé blíž."

Lektorka Kristýna


"Jmenuji se Kristýna, jsem máma dvou kluků a vystudovaná bioložka. Svou mateřskou dovolenou jsem strávila v Oxfordu ve Spojeném království a díky této skvělé životní události jsem měla příležitost zúčastnit se mnoha tamějších aktivit pro děti. S kluky jsme chodili zpívat, poslouchat čtení v knihovně a užili jsme si dětských dopolední v přírodovědeckém nebo antropologickém muzeu. Chodili jsem také na dětská divadélka a vyřádili se na „messy playing“ anebo jsme běhali po hřišti a seznamovali se s místními dětmi.

Poznala jsem i práci herních specialistek, které se starají o to, aby se bavily a hrály si i děti v nemocnicích. Pomáhala jsem také v lesní školce a zažila jsem, jaké je to mít doma britského školáka. Při tom všem jsem viděla, jak snadno a s nadšením kluci vnímali angličtinu. To všechno mě povzbudilo k tomu, abych v Oxfordu absolvovala dva pedagogické kurzy a po návratu do České republiky se rozhodla všech těchto zážitků a zkušeností využít a předávat je dál."

Kontakt

SOPHIA, jazykové služby s.r.o.

Hroznová 28, 370 01, České Budějovice

+420 386 102 788 vyuka@sophia-cb.cz

pondělí až pátek 7:00 - 19:00 hodin

FAQ Slevy a bonusy Vstup pro lektory GDPR Nastavení cookies Elektronická třídní kniha